"ÇÖZÜM VE DEĞER MÜHENDİSLİĞİ"

SAVE, inşaat alanındaki problemlere bilimsel yaklaşımlarla avantajlı çözümler üreten mühendislik projeleri ve uygulamaları gerçekleştiriyor; Teknopark İstanbul bünyesinde yer alan AR-GE yapılanması SAVE Teknoloji ile inovatif ürünler sunuyor.

Çözüm, Erişilebilirlik, Değer, Eğitim

SAVE, inşaat alanındaki problemlere bilimsel bir vizyonla yaklaşarak avantajlı çözümler üretiyor, mühendislik uygulamaları gerçekleştiriyor ve yenilikçi ürünler sunuyor. Korozyon onarımları, yapısal güçlendirme, zemin güçlendirme, su izolasyonları ve katodik koruma alanlarında hizmet veren SAVE, problem çözme yaklaşımını benimsiyor. Hizmet verdiği alanlarda karşılaştığı problemleri; mühendislik bilgisi, sektör tecrübesi, problem çözme yeteneğinin yanı sıra SAVE’in multidisipliner inovasyon sisteminin çıktısı olarak ortaya koyduğu yenilikçi ürünlerle çözüyor.

Yapıdaki problem ne olursa olsun SAVE, mühendislik bilgisi ve yeteneğini sunmaktan çekinmiyor. SAVE önce problemi anlaşılır hale getiriyor, ardından en doğru ve verimli çözümü üretiyor. Problemlerin anlaşılır hale gelmesini iş süreçlerinin merkezinde tutuyor. Bu nedenle bilgi paylaşımını ve eğitimi zaruri bir ihtiyaç olarak görüyor. Problemin herkes tarafından anlaşılabilmesi için birikimini paylaşıyor. Böylece SAVE, adının kısaltması olduğu ve vizyonunun temel taşlarını oluşturan bu değerlerin hakkını veriyor: Solution (Çözüm), Accessibility (Ulaşılabilirlik), Value (Değer), Education (Eğitim)

İsmail Çoksayar Özgeçmiş

SAVE Kurucu / İnşaat Mühendisi


İsmail Çoksayar, TED Ankara Koleji’nin ardından 92 yılında girdiği ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 96 yılında mezun oldu. Üniversite yaz stajında yer aldığı TÜGSAŞ Samsun İskelesi Korozyon Onarımları projesi ile betonarmede korozyon onarımı ve güçlendirme konularına ilgi duymaya başladıktan sonra uzmanlık için aldığı dersleri bu konular üzerine yoğunlaştırdı. Mezuniyeti sonrasında yapı kimyasalları, korozyon onarımları ve güçlendirme alanlarında çalışmaya başladı.

Anıtkabir Aslanlı Yol Korozyon Onarımı ve Güçlendirme Projesini tamamladığı sırada yaşanan 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde zarar gören Kordsa, Beksa, Brisa, Federal Mogul, Türk Kablo, Petkim, Aksa, Akkim, Parksa Hilton gibi birçok sanayi tesisi, otel, hastane, konut, eğitim ve deniz yapılarının onarım ve güçlendirmesinde yer aldı. Deprem sonrasında yurt içi ve yurt dışında yapı kimyasalları ile Topkapı Sarayı Hazine Dairesi, İran Vakil Kervansarayı, Çanakkale Akçansa İskelesi onarımları da dahil olmak üzere birçok tarihi yapı ve endüstriyel tesiste onarım, güçlendirme, zemin iyileştirme ve katodik koruma projesi yönetti.

Edindiği bilgi ve tecrübeleri birçok üniversite, meslek odası ve konferansta yapmış olduğu sunumlar ve makaleler ile paylaşan İsmail Çoksayar, yapı kimyasalları, korozyon onarımları, yapısal güçlendirme ve katodik koruma alanlarındaki uzmanlığının yanı sıra 2008 yılından itibaren geosentetikler, teknik tekstil, elektromekanik, uluslararası ticaret gibi farklı alanlarda girişimlerin projelendirilmesi, yürütülmesi, uluslararası iş bağlantılarının kurulması, ticari ortaklıkların yürütülmesi gibi farklı konularda yoğun bir tecrübe kazandı. Kurulum ve yönetimini üstlendiği geosentetik kil örtü fabrikası, elli ülkeye ihracat yaptı.

Sürekli multidisipliner bir çalışma ortamında yer almasının ve inovasyona verdiği önemin çıktıları olarak AR-GE ve tasarım merkezleri, İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirketler gibi oluşumlar ortaya koydu. Çoksayar’ın edindiği birikimin geniş yelpazeye yayılıyor olması; iş yönetimi, AR-GE yapılandırması ve inovasyon yöntemleri geliştirme konusunda ona özgün bir bakış açısı kazandırdı. Artık tüm bu kazanımlarını, SAVE Mühendislik çatısı altında çözüm ve değer mühendisliği uygulamalarına aktarıyor, multidisipliner yaklaşımıyla uygulamaların teknolojik alt yapısını oluşturduğu ve ürün inovasyonu gerçekleştirdiği teknokent açılımı SAVE Teknoloji ile sunuyor. SAVE, korozyon onarımları, yapısal güçlendirme, zemin güçlendirme ve katodik koruma alanlarında bilimsel bir yaklaşımla değer yaratan mühendislik uygulamaları ve ürünleri sunuyor.

Misyonumuz

SAVE’i oluşturan temel değerlerin ışığında ilerlemek: Solution (Çözüm), Accessibility (Erişilebilirlik), Value (Değer), Education (Eğitim)

Vizyonumuz

Multidisipliner yaklaşımıyla problem çözme uzmanlığını yapı sektöründe değere dönüştürmek


Haber bültenimize kaydolun


    SAVE Mühendislik'in haber bültenlerini almak, yeni ürün ve projelerinden haberdar olmak için abone olun.